دکتر غلامعلی بسکی

دکتر غلامعلی بسکی

دکتر غلامعلی بسکی، از آن شخصیت‌هاست که بعید است از خاطر کسی برود. برای هر که او را از نزدیک دیده بود، شخصیت منحصربه‌فرد، کاریزما و محبت بی‌اندازه‌اش به چشم می‌زد. و برای هر کس که بخت دیدارش را نداشت، میراث او تا همیشه ماندگارست.

دکتر بسکی، جراح و پزشک بیماری‌های زنان، سال‌های طولانی از عمر خود را صرف ارائه خدمات پزشکی و مراقبتی به مردم کرد و بیش از همه، محبت و مراقبت او شامل حال بدحال‌ترین و آسیب‌پذیرترین بیماران صعب‌العلاج می‌شد.

دکتر بسکی نه تنها، پزشکی متعهد بود بلکه درک عمیق او از جامعه و فرهنگ، اهمیت آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان را برایش محرز کرد. طوری‌که با تأسیس سرای گاندی و خانه شوایتزر، که بعدها به خانه ریاضیات گنبد تبدیل شد، کمر همت به آموزش نسل جدید بست.

او علاوه بر داشتن نگاهی انسانی و نوع‌دوستی فراگیر، درک عمیقی هم از جلوه‌های آفرینش از جمله طبیعت و محیط زیست داشت. مراقبت از آب، و خاک، و گیاه دغدغه هر روز او بود.

دکتر بسکی نه تنها تمام عمر خود را صرف پاسداشت انسان و طبیعت کرد، بلکه میراث او به شکل اوقاف در خدمت شهر و مردمانش قرار گرفت و چه در قالب بیمارستان، چه مراکز آموزشی و چه بنیاد علمی، اوقاف دکتر بسکی، خیر ماندگار او را تا بی‌نهایت دوام خواهد بخشید.

دکتر بسکی ۰۱

دکتر بسکی ۰۲

دکتر بسکی ۰۳

دکتر بسکی ۰۴

دکتر بسکی ۰۵

دکتر بسکی ۰۶

دکتر بسکی ۰۷

دکتر بسکی ۰۸

دکتر بسکی ۰۹

دکتر بسکی ۱۰

دکتر بسکی ۱۱

بنیاد دکتر بسکی ۰۱

بنیاد دکتر بسکی ۰۲

بنیاد دکتر بسکی ۰۳