آئین استقبال از نوروز در فرهنگسرای ملل برگزار شد

آئین استقبال از نوروز در فرهنگسرای ملل برگزار شد

سیصد و ‌پنجمین نشست کانون فرهنگ و زندگی با عنوان «نوروز به مثابه کتاب» در فرهنگسرای ملل تهران برگزار شد.

به گزارش ریال نیوز ، نعمت الله فاضلی، نویسنده کتاب نوروزنوشت در این مراسم که با عنوان «نوروز به مثابه کتاب» به همت کانون فرهنگ و زندگی برگزار شده بود با بیان این‌که کتاب نوروز را مستند می‌کند گفت:

کتاب نوروز را معتبر می‌کند تا انسان ایرانی به بنیادها برگردد. وی در ادامه با بیان این‌که کتاب برای نوروز پیوند ایجاد می‌کند افزود: نام دیگر نوروز پیوند است و انسان را به یکدیگر پیوند می‌زند، ما با نوروز و قصه‌های نوروزی زندگی می‌کنیم.

آئین استقبال از نوروز در فرهنگسرای ملل

دکتر فاضلی کتاب را برای نوروز ارتباط و رسانه دانست و اظهار داشت: کتاب شی‌ء نیست شور نوروزی است و نوروز با کتاب به تصویر کشیده می‌شود و با کتاب ماندگار می‌ماند.

به گفته وی نوروز با کتاب خوانا و نویسا می‌شود و نوروز را با کتاب می‌خوانیم. در دنیای مدرن ما با خواندن و نوشتن احساس می‌گیریم. نوروز خوانی مراقبه نوروزخوانه است. کتاب‌ها درون ما را فرا می‌خوانند و درون ما را به سخن می‌آورند و نوروز با کتاب مانند سفری است به درون خودمان.

این استاد دانشگاه با بیان این‌که کتاب نوروز را به سلول‌های ما الصاق می‌کند گفت: کتاب چیزی بیشتر از شی‌ء است و کتاب‌ها مثل ستاره‌های آسمان می‌درخشند و اگر نبودند ما در تاریکی و ظلمت دست و پا می‌زدیم.

وی همچنین نوروز را یعنی یک روز نو برشمرد و افزود: دل ما کتابخانه نوروزی است و انسان ایرانی هنوز نوروز را می‌خواند و تا ایران هست نوروز هم خوانده می‌شود و کتاب را با نوروز که هسته فرهنگی نوروزی است الصاق می‌کنیم تا ایران بر بال نوروز و بر بال کتاب بماند.

دکتر فاضلی و امضای کتاب نوروزنوشت

دکتر فاضلی و امضای کتاب نوروزنوشت